Παρασκευή, 12 Οκτωβρίου 2018

Στον 4ο Όμιλο οι Μικτές ΕΠΣ Φλώρινας μαζί με Ήπειρο, Κοζάνη, Καστοριά


Καταρτίστηκαν από την ΕΠΟ οι όμιλοι της Α’ Φάσης των πρωταθλημάτων Μικτών Ομάδων Νέων και Παίδων των ΕΠΣ για τη σεζόν 2018-2019. Οι Μικτές ΕΠΣ Φλώρινας τοποθετήθηκαν στον 4ο Όμιλο μαζί με τις ομάδες των ΕΠΣ Καστοριάς, ΕΠΣ Κοζάνης και ΕΠΣ Ηπείρου.

Στο πρωτάθλημα Παίδων Κ-14 συμμετέχουν ποδοσφαιριστές που γεννήθηκαν από 01/01/2005 έως και 31/12/2006.
Στο πρωτάθλημα Νέων Κ-16 συμμετέχουν ποδοσφαιριστές που γεννήθηκαν από 01/01/2003 έως και 31/12/2004.
Ποδοσφαιριστής που ανήκει ηλικιακά στην κατηγορία των Κ-14 δύναται να συμμετάσχει σε αγώνες του πρωταθλήματος Κ-16, αποκλειόμενης όμως στη συνέχεια, της συμμετοχής του στην κατηγορία Κ-14.
Στα Πρωταθλήματα Κ-14 επιτρέπονται, έως και επτά (7) αλλαγές, οι οποίες θα πραγματοποιούνται σε τρείς (3) διακοπές του αγώνα, ενώ στα Πρωταθλήματα Κ-16 επιτρέπονται έως και πέντε (5) αλλαγές, οι οποίες θα πραγματοποιούνται σε τρείς (3) διακοπές του αγώνα.
Τα πρωταθλήματα των Κ-14 & Κ-16 στην 1η Φάση τους θα διεξαχθούν σε ομίλους. Οι όμιλοι συγκροτήθηκαν με γεωγραφικά κριτήρια από την επιτροπή και θα είναι δώδεκα των τεσσάρων (4) ομάδων και ένας (1) των πέντε (5) ομάδων ως εξής:
1ος όμιλος: Έβρος, Θράκη, Καβάλα, Ξάνθη,
2ος όμιλος: Δράμα, Κιλκίς, Σέρρες, Χαλκιδική,
3ος όμιλος: Ημαθία, Μακεδονία, Πέλλα, Πιερία,
4ος όμιλος: ΦΛΩΡΙΝΑ, Ήπειρος, Κοζάνη, Καστοριά,
5ος όμιλος: Άρτα, Θεσπρωτία, Κέρκυρα, Πρέβεζα – Λευκάδα,
6ος όμιλος: Γρεβενά, Καρδίτσα, Λάρισα, Τρίκαλα,
7ος όμιλος: Εύβοια, Ευρυτανία, Θεσσαλία, Φθιώτιδα,
8ος όμιλος: Αιτωλοακαρνανία, Αχαΐα, Βοιωτία. Φωκίδα,
9ος όμιλος: Ζάκυνθος, Ηλεία, Κεφαλληνία – Ιθάκη, Μεσσηνία,
10ος όμιλος: Αργολίδα, Αρκαδία, Κόρινθος, Λακωνία,
11ος όμιλος: Αθήνα, Ανατολική Αττική, Δυτική Αττική, Πειραιάς,
12ος όμιλος: Ηράκλειο, Λασίθι, Ρέθυμνο, Χανιά,
13ος όμιλος: Δωδεκάνησα, Κυκλάδες, Λέσβος, Σάμος, Χίος.
Οι αγώνες της 1ης Φάσης για κάθε όμιλο θα προκύψουν από κλήρωση που θα διενεργηθεί. Θα είναι διπλοί για τους δώδεκα (12) ομίλους, και μονοί για τον 13ο όμιλο (Νήσων), όπου θα διεξαχθούν υπό μορφή τουρνουά.
Στη 2η Φάση θα προκριθούν οι δύο πρώτοι του κάθε ομίλου σύνολο είκοσι έξι (26) ομάδες.
Στο πρωτάθλημα Κ-14, η διάρκεια των αγώνων θα είναι 70 λεπτά (35′ το κάθε ημίχρονο) και στο πρωτάθλημα Κ-16, η διάρκεια των αγώνων θα είναι 80 λεπτά (40′ το κάθε ημίχρονο).

Από την 2η Φάση των αγώνων και μετά, στην περίπτωση κατά την οποία κατά την λήξη της κανονικής διάρκειας του αγώνα οι ομάδες είναι ισόπαλες, τότε η νικήτρια ομάδα ανακηρύσσεται μετά από εκτέλεση επανορθωτικών λακτισμάτων (πέναλτι), χωρίς παΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α’ ΕΠΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ:

ΟΜΑΔΑ
ΒΑΘ.
ΕΛΛΑΣ Α.ΚΑΛΛΙΝΙΚΗΣ
12
ΠΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑ
6
Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ
6
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΓ. ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΟΝΑ
6
ΑΙΑΣ ΑΜΜΟΧΩΡΙΟΥ
5
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΣΙΤΑΡΙΑΣ
5
ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΡΜΕΝΟΧΩΡΙΟΥ
4
ΑΚΡΙΤΑΣ ΑΧΛΑΔΑΣ
4
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΑΡΙΚΟΥ
4
ΑΡΗΣ ΛΟΦΩΝ
2
ΘΥΕΛΛΑ ΦΙΛΩΤΑ
1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β’ ΕΠΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ (1ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ):

ΟΜΑΔΑ
ΒΑΘ.
Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΠΕΡΑΣΜΑΤΟΣ
6
ΔΟΞΑ ΚΟΛΧΙΚΗΣ
3
ΒΙΤΣΙ ΔΡΟΣΟΠΗΓΗΣ
3
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ Κ.ΚΛΕΙΝΩΝ
3
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ
3
ΤΡΟΠΑΙΟΦΟΡΟΣ ΤΡΟΠ.
3
ΠΑΣ ΠΡΕΣΠΑΣ
3
ΑΚΡΙΤΑΣ ΠΟΛΥΠΛΑΤΑΝΟΥ
0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β’ ΕΠΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ (2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ):

ΟΜΑΔΑ
ΒΑΘ.
ΙΤΙΑ ΙΤΙΑΣ
6
ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ
3
Α.Σ. ΞΙΝΟΥ ΝΕΡΟΥ
3
ΔΑΦΝΗ ΛΕΒΑΙΑΣ
3
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΕΛΛΗΣ
3
Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΕΤΟΥ
0
ράταση.

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου